Stomatologia dziecięca

stomatologia dziecięca dentysta toruń

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest nauczanie dziecka odpowiednich nawyków. Zdarza się, że dzieci niewystarczająco dbają o zęby, a przez to są bardziej narażone na powstawanie próchnicy. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ nieleczenie zębów mlecznych może mieć wpływ na rozwój zębów stałych. Podczas wymiany zębów może dojść do wielu nieprawidłowości. Choćby ze względu na to, że w trakcie tego procesu w jamie ustnej dziecka znajduje się zbyt wiele lub zbyt mało zębów. To z kolei może być przyczyną powstawania wad zgryzu.

Próchnica zębów to choroba zakaźna, która łatwo przenosi się z jednego zęba na drugi. Dlatego z łatwością może przenieść się z zębów mlecznych na stałe. Co więcej skutkiem choroby może być przedwczesna utrata zębów mlecznych, która niekorzystnie wpływa na rozwój kości i mięśni twarzy. Problemy z zębami zwykle sprawiają ból. Z tego względu wizyty u dentysty są niezbędne już we wczesnym etapie rozwoju dziecka.

Dla każdego gabinetu stomatologicznego priorytetem jest, aby dzieci czuły się w nim komfortowo. Zapoznanie z zespołem i przyjazne zachęcanie dziecka do wizyt jest ważną częścią adaptacji. Właściwa nauka czyszczenia zębów oraz regularne wizyty u dentysty uczą dzieci prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. A zdrowe i zadbane ząbki cieszą pacjentów w każdym wieku.