Cyfrowe projektowanie uśmiechu

cyfrowe projektowanie uśmiechu w gabinecie stomatologii estetycznej - Dentysta Toruń

Leczenie stomatologiczne opiera się nie tylko na samym leczeniu zębów. Wielu pacjentów trafia do kliniki stomatologicznej, aby poprawić swoją estetykę uśmiechu. Zmiany w wyglądzie zębów z reguły poprzedza opracowanie szczegółowego planu leczenia, w którym dentysta przedstawia planowane zabiegi oraz ich efekty. Sposobem na pokazanie rezultatów leczenia, zanim dentysta podejmie jakiekolwiek działania naprawcze jest cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Nowoczesna technika digital smile design (DSD) pozwala na przygotowanie projektu wizualizacji, która pokaże wygląd zębów po wszystkich planowanych zabiegach stomatologicznych. Cała procedura cyfrowego projektowania uśmiechu rozpoczyna się od zebrania odpowiednich materiałów. Aby wizualizacja mogła powstać, potrzebne będą zdjęcia uśmiechu na wprost i z profilu, zdjęcia wewnątrzustne oraz RTG. Na podstawie tych zdjęć dentysta może cyfrowo nanosić poprawki i dopasowywać nowy uśmiech do wyglądu i preferencji pacjenta.

Z reguły cyfrowe projektowanie uśmiechu u dentysty odbywa się z udziałem pacjenta. W procesie powstawania wizualizacji dentysta bierze pod uwagę cechy pacjenta, takie jak proporcja twarzy, relacja ust i zębów, aby zachować ich naturalny wygląd. Do określenia proporcji oraz ewentualnych odchyleń i różnic w wyglądzie, posłużą linie referencyjne oraz specjalne pomiary na podstawie których, zostanie dopasowany m.in. kolor, kształt i długość zębów. W ten sposób powstanie precyzyjny cyfrowy projekt uśmiechu.