Czy implanty zębów są bezpieczne?

CZY IMPLANTY ZĘBÓW SĄ BEZPIECZNE? IMPLANTY TORUŃ

Choć implanty zębów są obecnie powszechnie stosowane, a dzięki wiedzy i doświadczeniu dentystów charakteryzują się wysokim odsetkiem sukcesu nadal wywołują wśród pacjentów wątpliwości. Jako doświadczeni w zakresie implantologii dentyści zapewniamy jednak, że za sprawą stosowania materiałów biozgodnych i bezpiecznych dla organizmu ryzyko implantu jest coraz bardziej znikome. Specjaliści naszej kliniki stomatologicznej zawsze przeprowadzają konieczne badania, których celem jest wykrycie i wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań, które miałyby zakłócić powodzenie zabiegu.

Prawidłowo wszczepiony implant zębowy nie powoduje żadnych komplikacji. Pacjent, który zachowuje prawidłową i regularną higienę jamy ustnej ma pewność, że implant będzie mu służył przez wiele lat. Wszelkie niepokojące sygnały zwykle dentysta wykrywa już na etapie zrostu implantu z kością. W ten sposób może szybko zareagować na ewentualne problemy. Pacjent zawsze powinien zgłaszać lekarzowi stomatologowi wszelkie wątpliwości, aby ten mógł je zbadać. Po poprawnie przeprowadzonym zabiegu wszczepienia implantu zębowego, nie powinny pojawiać się żadne powikłania.

Biorąc pod uwagę te czynniki możemy stwierdzić, że implanty zębów są bezpieczne. W naszej klinice stomatologii estetycznej działają tylko doświadczeni specjaliści. Każdy nasz chirurg stomatolog ma odpowiednią wiedzę popartą certyfikatami i sukcesami  w pracy.