Czy implanty zębów trzeba wymieniać?

Czy implanty zębów trzeba wymieniać? - Dentysta Toruń

Podstawową cechą implantów zębowych, którą wskazują dentyści, jako korzyść, jest ich trwałości. Wszczepienie implantu wymaga dużej wiedzy i precyzji dentysty implantologa, a poprawność zabiegu ma kluczowy wpływ na przyszłą trwałość. Obecnie większość zabiegów aplikacji implantów kończy się sukcesem. Głównym wyznacznikiem tego jest przyjęcie implantu przez organizm. Dzięki materiałom biozgodnym odsetek odrzutów jest bardzo niski. Proces osteointegracji, czyli zespojenia się tkanki kostnej z implantem, decyduje o tym, czy zabieg się powiedzie. Implantację zawsze poprzedzają szerokie badania diagnostyczne, które wskazują wszelkie przeciwwskazania.

Oprócz samej pracy dentysty implantologa nie bez znaczenia jest wkład pacjenta. Kiedy zabieg wszczepienia implantów zakończy się sukcesem, pacjent musi dbać o implant. Niezbędna będzie zatem prawidłowa higienizacja i nawyki. O implanty trzeba dbać jak o naturalne zęby, a właściwa pielęgnacja wydłuża ich trwałość. Oprócz tego zadaniem pacjenta jest również regularne odwiedzanie dentysty w celach kontrolnych. Dzięki temu wszystkie zmiany, zaczątki chorób, czy inne czynniki niezależne od pacjenta, zostaną wykryte w porę. Wtedy dentysta będzie mógł na nie zaradzić.

Według badań i obserwacji pacjentów wiele wskazuje na to, że we właściwie pielęgnowanej jamie ustnej implanty pozostaną trwałe na długie lata. W takiej sytuacji implantów zębów nie trzeba wymieniać.