Czy leczenie implantologiczne jest bezpieczne?

czy leczenie implantologiczne u dentysty jest bezpieczne

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych wywołuje wiele niepotrzebnych obaw. Współczesne metody znieczulenia w gabinetach stomatologicznych usuwają ból nawet przy najbardziej skomplikowanych zabiegach. W związku z tym leczenie implantologiczne nie boli i nie trzeba się go bać. Co więcej sam zabieg wszczepienia implantów poprzedzają obszerne badania diagnostyczne. Dzięki nim oraz informacjom uzyskanym od pacjenta, dentysta wyklucza wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Jeżeli istnieją jakieś przesłanki ogólnego stanu zdrowia pacjenta, które wykluczają możliwość wszczepienia implantów, dentysta je wykryje we wczesnym etapie. To minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań. Warto dodać, że na bezpieczeństwo leczenia implantologicznego wpływają obszerne badania na temat implantów zębów oraz zdobywana wiedza i doświadczenie samego dentysty implantologa, który przeprowadzi zabieg.

Oprócz tego implanty wykonywane są tylko i wyłącznie z materiałów biozgodnych, dlatego odsetek powodzenia leczenia implantologicznego sięga 98%. Generalnie organizm dobrze przyjmuje implanty, dlatego w znakomitej większości przypadków połączenie kości z implantem kończy się powodzeniem. Sukces implantacji zależy właśnie od procesu zespojenia implantu z kością, dlatego też przyjęcie się implantu jest najważniejszym elementem całego procesu. Te wszystkie elementy sprawiają, że leczenie implantologiczne jest bezpieczne.