Czy leczenie stomatologiczne musi być prowadzone etapami?

Czy leczenie u dentysty musi być etapowe? - Dentysta Toruń

Czas leczenia stomatologicznego zawsze zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Proste ubytki oraz nieskomplikowane zabiegi, wybielanie zębów czy higienizację przeważnie można wykonać w ciągu jednej wizyty. Są jednak pacjenci, którzy wymagają bardziej obszernej opieki stomatologicznej. Szczególnie w przypadku zabiegów z zakresu implantologii, protetyki, chirurgii stomatologicznej, czy ortodoncji. Wówczas leczenie stomatologiczne musi być rozłożone na kolejne etapy. Zależy to od czasu, jaki pacjent potrzebuje na rekonwalescencję po poszczególnych etapach.

Dla przykładu prosty ubytek, dentysta zauważy i może naprawić podczas wizyty kontrolnej. Jeżeli jednak pacjent wymaga odbudowy utraconego zęba, musimy najpierw przeprowadzić badania diagnostyczne oraz skonstruować plan leczenia. Zdarza się, że przed uzupełnieniem braku np. implantem, niezbędna jest odbudowa kości. Choć w naszym gabinecie dostępna jest usługa wszczepienia implantów w jeden dzień, początkowo na wszczepiony implant aplikujemy tymczasową koronę zębową, będzie ona musiała zostać zamieniona na koronę właściwą. Na ten etap należy poczekać, ze względu na potrzebę integracji  implantu z naturalnymi tkankami. Podobnie jest w przypadku ortodoncji, kiedy należy czekać na efekty prostowania wady zgryzu, aplikacji protez czy innych bardziej skomplikowanych zabiegów.

W naszym gabinecie stomatologicznym dbamy o to, by pacjent czuł się dobrze. Każdy poszczególny etap omawiamy, aby pacjent wiedział, dlaczego jest istotny.