Czy licówki stomatologiczne są bezpieczne?

Czy licówkie zębowe są bezpieczne - dentysta toruń

Licówki stomatologiczne mają wiele zalet i są powszechnie stosowane w stomatologii. Pacjenci decydujący się na aplikację licówek często pytają dentystów o trwałość licówek i ich bezpieczeństwo. Przed każdym zabiegiem nasi stomatolodzy zawsze omawiają z pacjentem najistotniejsze szczegóły. W ten sposób zawsze wykluczamy ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu lub prowadzić do jakichkolwiek powikłań. Zdrowie i komfort pacjentów jest dla nas priorytetem.

Licówki stomatologiczne są bezpieczne. Wskazują na to czynniki, które są niezbędne, aby zabieg aplikacji licówki był poprawny. Przede wszystkim licówki dentysta aplikuje tylko na zdrowe zęby. Jeżeli badania diagnostyczne wskażą jakieś problemy, przed założeniem licówek należy wyleczyć zęby. Dzięki temu, mamy większą pewność, że pod licówkami nie pojawią się choroby. Innym ważnym czynnikiem jest to, że dentysta aplikując licówki przy obecnych możliwościach stomatologicznych praktycznie nie ingeruje w tkanki zębów. W dodatku materiały, z których wykonywane są licówki zębów są w pełni biozgodne oraz trwałe.

Kluczem do zachowania licówek stomatologicznych w dobrym stanie jest regularna pielęgnacja. Jeżeli pacjentowi zależy, by jak najdłużej korzystać z licówek powinien o nie dbać. Dobrze pielęgnowane licówki posłużą pacjentowi bez konieczności wymiany nawet w granicach 10-20 lat biorąc pod uwagę materiał, z których są wykonane.