Czy niewidoczne aparaty na zęby zastąpią tradycyjne?

Czy niewidoczne aparaty na zęby zastąpią aparat stały - Ortodonta Toruń

Leczenie ortodontyczne ma na celu prawidłowe ustawienie zębów w łuku zębowym, czyli usunięcie wad zgryzu powstałych ze względu na krzywe zęby. Przyczyną krzywizn zębowych może być np. ich nieprawidłowe wyrzynanie. Rozwiązaniem problemu jest aparat ortodontyczny, zakładany w gabinecie stomatologicznym. Obecnie dostępnych jest wiele różnych aparatów zębowych, które skutecznie radzą sobie z tego typu problemem. Najbardziej znanym jest tradycyjny stały aparat na zęby, zakładany za pomocą metalowych zamków, drutów i gumek. Dla wielu osób taki aparat, chociaż bardzo skuteczny, jest zbyt nieestetyczny, dlatego powstały również inne aparaty, które są bardziej dyskretne.

Jednym z najbardziej znanych niewidocznych aparatów na zęby, jest ten w formie przezroczystych nakładek, czyli aparat Invisalign. Taki aparat, chociaż ma inną formę w porównaniu do tradycyjnego aparatu, przynosi równie dobre rezultaty. Specjalne nakładki przygotowywane są indywidualne dla pacjenta. W trakcie leczenia, pacjent w kolejnych etapach otrzymuje nowe nakładki, które coraz bardziej wyrównują zgryz. W efekcie końcowym pacjent zyskuje wyrównany uśmiech.

Niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign jest coraz częściej wybieranym aparatem przez pacjentów, którym zależy, by czas leczenia był komfortowy. Niewidoczny aparat jest dyskretny, a dzięki temu, że pomimo innej formy w porównaniu do tradycyjnego aparatu, przynosi takie same efekty, coraz częściej góruje nad aparatem stałym. W gabinecie stomatologicznym dentysta oceni indywidualne uwarunkowania pacjenta i podpowie, jaki aparat ortodontyczny będzie w danym przypadku najskuteczniejszy.