Czy wybielanie zębów działa?

skuteczne wybielanie zębów w klinice stomatologii estetycznej Toruń

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi metodami od dentysty oceniane jest jako jeden z najbardziej skutecznych zabiegów stomatologii estetycznej. W zależności od metody, można w krótkim czasie przywrócić biel zębów nawet o kilka tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych na przykład na skutek kolorowej diety. Może jednak zdarzyć się tak, że zabiegi wybielające okażą się nieskuteczne, bo okaże się, że wybielanie nie działa.

Kiedy tak się dzieje? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety pozwoli odkryć naturalny odcień zębów, a one nie zawsze są do końca białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. na skutek przyjmowanych leków albo w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy pożądanej bieli preparatami wybielającymi, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u dentysty.

Jak sobie radzić, kiedy wybielanie zębów nie działa? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi stomatologii estetycznej. Najlepszym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, które na stałe aplikujemy na zęby, mają wiele zalet. Oprócz tego, że możemy dostosować ich kolor według preferencji pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać też drobnej korekty kształtu zębów (np. usuwanie diastemy). Dlatego też warto przed wybielaniem skonsultować się ze stomatologiem, by ocenił, jaka metoda będzie dla nas najlepsza.