Digital Smile Design (DSD)

digital smile design dentysta toruń

Digital Smile Design w skrócie DSD to nowoczesna technologia, dzięki której efekt zabiegów stomatologicznych zostaje ukazany pacjentowi jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metoda ta opiera się na cyfrowej wizualizacji przyszłego uśmiechu, współtworzonej z samym pacjentem. Osoby, które podejmą leczenie z wykorzystaniem innowacyjnej technologii DSD, będą zaangażowane w cały proces tworzenia. To oznacza możliwość zawarcia w projekcie wszelkich oczekiwań pacjenta i jego pełną kontrolę nad przebiegiem działań oraz efektem końcowym, jaki zostanie uzyskany.

Przed rozpoczęciem pracy, lekarz stomatolog przeprowadza z każdym pacjentem wywiad, którego założenia będą bazą dla tej metody. Digital Smile Design powstaje na podstawie wykonywanych zdjęć fotograficznych, na których zostaną przeprowadzone cyfrowe zmiany, ukazujące porównanie uśmiechu pacjenta przed i po zabiegach stomatologicznych. Ta metoda doskonale pokazuje efekty końcowe działań stomatologa, zanim pacjent zdecyduje się podjąć jakiekolwiek kroki związane z leczeniem stomatologicznym.

DSD jest swojego rodzaju planem leczenia sporządzanym w nowoczesny, cyfrowy sposób. Każdy projekt jest tworzony z najwyższą starannością, na miarę indywidualnych potrzeb i jest dopasowany do cech fizycznych i osobowości pacjenta. Uśmiech, który będzie pasował jednemu pacjentowi, nie musi pasować innemu, a przecież każdy pacjent zasługuje na swój wymarzony uśmiech. Metoda Digital Smile Design wykonana przez wyspecjalizowanego stomatologa dostosuje uśmiech do każdego.