Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest skuteczniejsze?

Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest skuteczniejsze? - Dentysta Toruń

Nowoczesny mikroskop stomatologiczny ma wiele różnych funkcji, które w dużym stopniu przesądzają o tym, jak skuteczne będzie leczenie. Doświadczenie i wiedza dentysty są niezwykle ważne, a specjalistyczny sprzęt jest ogromnym wsparciem w leczeniu. Największą korzyścią stosowania mikroskopu jest zwiększenie precyzji zabiegu. Powiększenie pola zabiegowego skutkuje tym, że stomatolog więcej widzi. W przeszłości najczęstszym problemem leczenia było właśnie dostrzeżenie zmian we wszystkich kanałach zęba. Im więcej stomatolog zobaczy, tym skuteczniej pomoże.

Oprócz tego poprzez mikroskop łatwiej dostrzec dodatkowe struktury anatomiczne, mniej widoczne kanały czy cieśnie międzykanałowe. W sytuacji, gdy narzędzie stomatologiczne utkwi w kanale, bądź dojdzie do dodatkowych przypadków jak perforacja korzenia, mikroskop to wykryje. Co więcej sama obsługa mikroskopu jest dla lekarza dentysty wygodna. Nowoczesne mikroskopy takie, jak ten stosowany w naszym gabinecie stomatologii estetycznej są tak dostosowane, by lekarz miał wszystkie funkcje takie jak powiększanie obrazu, czy dostosowanie oświetlenia w zasięgu palca. Dzięki temu każdy zabieg charakteryzuje się najwyższą precyzją.

Obecnie korzystanie z mikroskopu do leczenia kanałowego jest standardem w większości klinik stomatologicznych. Używanie zwłaszcza nowoczesnego sprzętu jest korzystne również w zakresie innych zabiegów stomatologicznych. Przykładem tego może być funkcja wykrywania bakterii niezbędna do pełnej higienizacji.