Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza?

szczoteczka soniczna do zębów , którą poleca Dentysta Toruń

Szczoteczka soniczna to obecnie najnowocześniejsza szczoteczka do zębów, zapewniająca skuteczną higienizację jamy ustnej. Jej działanie opiera się na sile fal dźwiękowych, które przynoszą bardzo dobre efekty. Z reguły szczoteczka soniczna wykonuje ponad 30 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę. Technologia fal dźwiękowych sprawia, że skuteczność sonicznej szczoteczki jest wyjątkowo wysoka. Dzięki temu zyskuje znaczną przewagę w porównaniu z innymi szczoteczkami do zębów.

W trakcie mycia szczoteczką soniczną wytwarzane są bąbelki powstające ze śliny i pasty do zębów. W taki sposób wytwarza się piana, która dociera do wszelkich trudnodostępnych miejsc. Ponadto ta metoda pozwala na pełne wykorzystanie właściwości i substancji zawartych w paście. Takie działanie o wiele łatwiej rozbija brud i osad, dzięki czemu resztki jedzenia nie odkładają się na zębach. A im lepsze i dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym zdrowsza jama usta. Z tego względu soniczną szczoteczkę do zębów polecają dentyści.

Dodatkowo w wielu szczoteczkach sonicznych dostępne są funkcje, które pomagają kontrolować czas mycia i siłę nacisku. Ten rodzaj szczoteczki jest delikatny dla dziąseł. Dba o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także w wielu przypadkach posiada opcję masażu. To szczególnie ważne w przypadku nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę do zębów można kupić także w wersji dla dzieci.