Dlaczego warto używać nici dentystyczne?

dlaczego warto używać nici dentystyczne Stomatolog Toruń

Każdy, kto chce jak najlepiej dbać o swoje zęby, powinien skupiać się przede wszystkim na higienie i regularnym odwiedzaniu dentysty. Dokładne czyszczenie zębów zmniejsza ryzyko powstawania ubytków i stanów zapalnych. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym narzędziem do usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia są nici dentystyczne. Niestety, pomimo szerokiej dostępności i różnorodności nitek, wielu ludzi o nich zapomina.

Nicią dentystyczną usuwa się resztki jedzenia oraz płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Cała sztuczka polega na tym, by prawidłowo wprowadzić nić między zęby i używać zawsze czystego fragmentu. Każdy ząb powinien zostać oczyszczony oddzielnie, ruchem od dziąsła do aż od górnej części zęba. Trzeba pamiętać o wykonywaniu ruchów pionowych – nigdy z boku na bok. Nić dentystyczna powinna być cały czas napięta i obejmować ząb od przodu lub od tyłu, mniej więcej na kształt litery C.

Choć nitkowanie wydaje się proste, według wielu osób wymaga wprawy. W razie wątpliwości warto zajrzeć do gabinetu stomatologicznego. Dentysta lub higienistka stomatologiczna z pewnością przedstawi instruktarz prawidłowego korzystania z nici, przy okazji profesjonalnej higienizacji zębów. Warto stosować nici dentystyczne, ze względu na ich możliwość dotarcia do miejsc, z którymi nie zawsze radzi sobie szczoteczka. Dzięki niciom zyskujemy pewność skuteczniejszej pielęgnacji jamy ustnej.