Dlaczego warto wybrać się do dentysty protetyka przy utracie zęba?

Dlaczego warto wybrać się do protetyka po utracie zęba? - Protetyk Toruń

W sytuacji utraty zęba pomoc stomatologa protetyka przynosi dwie główne korzyści. Pierwszą jest odbudowa funkcji zgryzu. Brak choćby pojedynczego zęba negatywnie wpływa na całą jamę ustną. To nie tylko trudności w przeżuwaniu pokarmu, ale również układ uzębienia w łuku. Brak powoduje, że są sąsiednie i przeciwstawne zęby z czasem będą się przesuwać, by wypełnić lukę. To skutkuje rozchwianiem zębów i ryzykiem wypadania kolejnych. Odbudowa zęba poprzez uzupełnienia protetyczne np. implant z koroną zębową, czy most protetyczny, zapobiega rozwojowi problemów. Drugim ważnym czynnikiem jest wygląd uśmiechu. Utrata zęba sprawia, że spora ilość pacjentów wstydzi się wyglądu swoich zębów, jeżeli mają braki, przez co unika uśmiechu oraz czuje się niekomfortowo wśród ludzi.

Od strony funkcji zgryzowych w naszym gabinecie stomatologicznym protetyk zadba o to, by zęby były dopasowane względem siebie tak, by unikać nadmiernego ścierania się, przesunięć i innych dolegliwości, w tym uporczywego bólu. Protetyk dentysta zwróci uwagę na problemy ze swobodnym przeżuwaniem i mówieniem. Aby zapobiegać przesuwaniu się zębów i zanikowi kości zadaniem protetyka jest przywrócenie właściwego oparcia dla zębów sąsiadujących oraz przeciwstawnych. Z kolei pod względem estetycznym nasi stomatolodzy protetycy dbają o naturalne dostosowanie uzupełnienia protetycznego względem twarzy. Zęby powinny być  proporcjonalne oraz poprawnie ustawione względem siebie, ust, dziąseł oraz całej twarzy.

Warto dodać, że wszystkie uzupełnienia protetyczne – czy to uzupełnienia stałe jak implanty, mosty, korony zębowe, czy protezy ruchome – są wykonywane z biozgodnych materiałów najwyższej jakości materiałów. Są one trwałe i dobrze przyjmowane przez organizm. Każdy pacjent może liczyć na nasz zespół dentystów. Pomożemy w dobraniu najlepszego rozwiązania problemu.