Etapy leczenia zachowawczego

etapy zachowawczeczgo leczenia zębów w gabinecie stomatologicznym Dentysta Toruń

Leczenie zachowawcze, czyli jedno z najbardziej powszechnych działań stomatologa, choć wywołuje wiele obaw wśród pacjentów, wcale nie jest straszne. Jego celem jest leczenie ubytków próchniczych oraz chorób zębów i przyzębia. Pomimo szerokiego zastosowania, samo leczenie nie jest skomplikowanym ani bolesnym procesem. Dzięki łagodnym metodom i delikatności pracy stomatologa, cały zabieg jest wysoce komfortowy.

W naszym gabinecie dentystycznym wszystkie zabiegi stomatologii zachowawczej przeprowadzamy z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Dzięki temu leczenie zębów nie boli i jest w pełni komfortowe dla pacjenta. Po zastosowaniu znieczulenia pacjent może się całkowicie odprężyć na czas zabiegu. W takcie właściwego przebiegu leczenia, stomatolog oczyszcza, leczy, po czym odbudowuje kolor i kształt zęba. Ostatecznie odbudowany ząb musi pasować do reszty, dlatego stomatolog dostosowuje jego kształt. Dzięki temu zostaje zachowany właściwy kontakt między zębami.

Leczenie zachowawcze daje pacjentowi pewność, że jego jama ustna pozostaje zdrowa, a wszelkie zmiany próchnicze będą usunięte. Regularne kontrole i dbałość o zdrowie zębów wykluczają problemy i bóle wynikające z rozwoju nieleczonych chorób.