Fakty i mity na temat implantów zębów

Fakty i mity o implantach - konsultacja z dentystą Toruń

O najpopularniejszych zabiegach dentystycznych często krąży wiele mitów, które zniechęcają pacjentów do podjęcia leczenia. Z tego powodu często spotykamy się z wieloma obawami i pytaniami na ich temat. Jako profesjonalni stomatolodzy zawsze staramy się przekazywać naszym pacjentom rzetelną wiedzę. Oto kilka faktów i mitów na temat implantów:

 • Implanty są tak trwałe, że posłużą do końca życia – fakt
  Warunkiem zachowania implantu zęba w dobrym stanie jest właściwa i regularna pielęgnacja oraz stałe wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym.
 • Na jednym implancie można założyć kilka koron – mit
  Implant imituje korzeń zęba, a odbudowę stanowi korona. Na jednym implancie da się położyć tylko jedną koronę. Jeżeli jednak pacjent potrzebuje uzupełnienia większej ilości zębów, implant może posłużyć za filar dla mostu protetycznego. Wówczas będzie podporą dla jednego punktu mostu.
 • Implanty są objęte gwarancją, a ich jakość różni się od siebie – fakt
  W przypadku implantów warto zapytać dentystę o producenta, gwarancję na implanty oraz ich trwałość. Okazuje się, że implant implantowi nierówny. My wszczepiamy implanty zębów tylko ze sprawdzonych źródeł.
 • Każdy dentysta wszczepia implanty zębów – mit
  Aby można było wykonywać taki zabieg, dentysta musi posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem.
 • Po wszczepieniu implantu można od razu założyć koronę – fakt
  Obecnie nie trzeba czekać do całkowitego wygojenia się implantu. Dentysta może założyć koronę tymczasową podczas jednej wizyty. Wówczas implant będzie goił się pod nią w bezpiecznym środowisku, a pacjent odzyska pełen uśmiech od razu.