Fibryna bogato-płytkowa – nowoczesne metody stomatologiczne

nowoczesne metody stomatologiczne fibryna bogato-płytkowa dentysta toruń

Dentystyczne zabiegi chirurgii stomatologicznej zwykle wymagają procesu gojenia tkanek. Współczesna technologia pozwala dentystom na wykorzystanie metod, które w dużym stopniu przyspieszają procesy regeneracyjne. Jednym z najnowszych rozwiązań jest wykorzystanie fibryny bogato-płytkowej PRF. Taka fibryna jest błoną pozyskiwaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a zawarte w niej białe ciałka krwi mają korzystny wpływ na naprawę komórek. Zastosowanie fibryny wspomaga gojenie oraz leczenie stanów zapalnych i infekcji, a także tworzenie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

Takie rozwiązanie ma w stomatologii szerokie zastosowanie. Między innymi szczególnie sprawdza się w trakcie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej czy zabiegach regeneracyjnych. Taka metoda jest skuteczna również w przypadku leczenia powikłań po usunięciu zęba, recesji dziąsła albo leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej te poważne zabiegi stomatologiczne są jeszcze bardziej bezpieczne i łatwe do zaleczenia.

Zwykle z jednej dawki pobranej krwi można uzyskać od 2 do nawet 8 fibryn. Jest to możliwe dzięki technice specjalnego odwirowania i opracowania próbek krwi. A ze względu na to, że próbki pochodzą bezpośrednio od pacjenta, fibryny są w pełni zgodne i naturalne.

W Esthetic Dental Clinic pozyskujemy i wykorzystujemy fibrynę bogato-płytkową.