Głębokie oczyszczanie zębów – czy jest konieczne

Głęgoka higienizacja GBT - Guided Biofilm Therapy - Dentysta Toruń

W gabinecie Esthetic Dental Clinic oferujemy zabieg głębokiej higienizacji. To nie tylko standardowy scaling czy piaskowanie. Oferujemy czyszczenie zębów metodą GBT (Guided Biofilm Therapy) – nowoczesną higienizacją bez bólu, która usuwa kamień nazębny nawet do 10 mm pod kieszonką dziąsłową. To najskuteczniejszy zabieg higienizacji dostępny w gabinetach stomatologicznych.

Dlaczego tak głębokie oczyszczanie zębów jest konieczne? Codzienna pielęgnacja zębów ma zastosowanie ochronne i jest istotnym elementem utrzymania zdrowych zębów, ale we własnym zakresie nie jesteśmy w stanie usunąć całej płytki nazębnej. Profesjonalna higienizacja w gabinecie stomatologicznym gwarantuje usunięcie płytki i kamienia nazębnego, co chroni przed rozwojem próchnicy i innych chorób zębów.

Wybór specjalistycznego gabinetu stomatologicznego, gdzie oferowane są nowoczesne i bardziej skuteczne metody, pozwala zapobiegać infekcjom i poważnym problemom z zębami i jamą ustną. Dzięki GBT usuwanie kamienia nazębnego także pod kieszonkami dziąsłowymi, zęby są zdrowsze i mniej narażone na działanie bakterii. W porównaniu do innych metod higienizacyjnych, które nie docierają tak głęboko, zapewnia doskonałą ochronę. Warto dodać, że nowoczesna metoda higienizacji jest bezbolesna, dlatego pacjenci nie muszą obawiać się zabiegu.