Ile trwa leczenie stomatologiczne?

Ile trwa leczenie stomatologiczne - dentysta Toruń

Pacjenci naszej kliniki stomatologii estetycznej w Toruniu często pytają nas, ile trwa leczenie stomatologiczne. Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna z uwagi na to, że każdy pacjent trafia do nas z inną potrzebą. Czas pojedynczej wizyty zależny jest od zakresu pracy, jaki dentysta ma wykonać w tym czasie. Zwykła wizyta kontrolna czy założenie wypełnienia nie zajmie takiej samej ilości czasu, co leczenie kanałowe.

W większości przypadków leczenie stomatologiczne jest zbiorem działań dentysty obejmującym badania diagnostyczne oraz odpowiednie zabiegi lecznicze. Z uwagi na co często koniecznych będzie kilka wizyt w gabinecie. Dla przykładu trudno byłoby zmieścić podczas jednej wizyty specjalistyczną diagnozę, usunięcie zniszczonego zęba i jednocześnie natychmiastową odbudowę. Każde działanie dentysty w mniejszym lub większym stopniu wpływa na organizm pacjenta. Dlatego też lekarz dentysta musi mieć na uwadze potrzebny czas rekonwalescencji. Pacjentom trudno jest wytrzymać na fotelu dłużej niż 2-3 godziny, co również stanowi pewne ograniczenie. Nasi dentyści zawsze biorą pod uwagę komfort pacjenta, dlatego wizyty nie są nadmiernie wydłużane. Na każdej z nich lekarze zawsze starają się zrobić jak najwięcej, aby pacjent mógł zyskać pełną i szybką pomoc.

Wobec tego część zabiegów wykonujemy już w trakcie jednej wizyty. Natomiast te bardziej skomplikowane zabiegi rzetelnie planujemy, bo dopasować się do możliwości i potrzeb naszych pacjentów.