Implanty All on 4 – proteza na implantach w jeden dzień

implanty All on 4 - proteza w jeden dzień - Dentysta Toruń

Wystarczą już 4 implanty, by proteza była w pełni stabilna. Co więcej jakość materiałów stosowanych w implantologii stomatologicznej zapewniają długą trwałość produktu. Wobec tego, przy właściwie pielęgnowanej jamie ustnej, takie rozwiązanie może posłużyć pacjentowi nawet dożywotnio. Co więcej ta metoda nie wymaga przeszczepu kości. Cały zabieg – stosując początkowo nadbudowę tymczasową – może odbyć się nawet podczas jednej wizyty. Takim sposobem pacjent zyskuje swój nowy uśmiech na implantach w jeden dzień.

Jak to możliwe? Implanty All on 4 to metoda osadzania protezy na zaledwie 4 implantach. Dzięki niej pacjenci dotknięci bezzębiem mogą w prosty i łatwy sposób odzyskać w pełni funkcjonalną i estetyczną szczękę. Umieszczenie protezy na implantach nadaje jej stabilności i trwałości, dzięki czemu jest wygodna w użyciu i do złudzenia przypomina naturalne zęby. Nie wypadnie, jak w przypadku protezy ruchomej, dlatego korzystająca z niej osoba może do woli śmiać się i rozmawiać bez poczucia wstydu.

Zabieg można wykonać w jeden dzień. Podczas jednego zabiegu dentysta wszczepia implanty i aplikuje protezę tymczasową na okres, w którym implanty będą łączyły się z tkankami kostnymi. W jeden dzień pacjent odzyskuje w pełni funkcjonalny komplet zębów. Zabieg jest bezbolesny dzięki znieczuleniu, a dentysta dokłada starań, by był jak najmniej inwazyjny. Po zakończeniu procesu przyjęcia przez organizm implantu, pacjent wraca do gabinetu, aby dentysta implantolog, mógł osadzić protezę właściwą.