Implanty – Co warto wiedzieć?

implanty stomatologiczne zębów dentysta Toruń

Implanty stomatologiczne jako skuteczny sposób na wypełnienie miejsca po utraconym zębie, mogą być zastosowane przez praktycznie każdego. Obecnie nie ma przeciwwskazań nawet w przypadku pacjentów po chorobach nowotworowych czy tych z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi ograniczeniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Za pomocą implantów można wypełniać nie tylko pojedyncze braki, ale nawet cały komplet zębów. Implanty są również doskonałym podparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Ponadto wielu pacjentów decyduje się na wszczepienie implantów ze względu na ich trwałość. Przyjmuje się, że tego typu wypełnienie we właściwie pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej posłuży pacjentowi do końca życia. Dlatego to ważne, by regularnie czyścić zęby.

W przeciwieństwie do innych protez, implanty nie wymagają szlifowania naturalnych zębów i najlepiej ze wszystkich odwzorowują naturalny wygląd koron zębowych. Dzięki nim zatrzymuje się proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a poprzez wypełnienie pustki, pozostałe zęby otrzymują potrzebne im oparcie. Z reguły zabieg implantacji jest bezbolesny, ponieważ odbywa się ze znieczuleniem miejscowym, a samo odrzucenie implantu zdarza się rzadko. Jeśli chodzi o ceny leczenia implantami, są one ustalane w zależności od ilości, typu implantu oraz wykorzystanych materiałów.