Rozwiązania implantologiczne na braki zębów

Implanty na różne braki zębów - Implanty Toruń

Każdy pacjent, który trafia do naszego gabinetu stomatologii estetycznej, przychodzi z innymi potrzebami. Pacjentom, którzy wymagają odbudowy utraconych zębów mamy do zaoferowania kilka różnych rozwiązań, które zapewnią im trwały i naturalny efekt. Dla osób, którym zależy na wysoko estetycznej odbudowie zębów nasi dentyści szczególnie polecają implanty – nie tylko z uwagi na ich niezwykłą, wieloletnią trwałość, ale także ze względu na różne możliwości, jakie daje ta metoda odbudowy.

W przypadku braku jednego zęba, najprostszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pojedynczego implantu zęba, na którym następnie zostanie osadzona dobrana do pacjenta korona zębowa. Korony zębowe doskonale imitują naturalne zęby, dzięki czemu przywracają nie tylko pełną estetykę uśmiechu, ale również funkcje zgryzu.

W przypadku braku kilku zębów, nie trzeba wszczepiać pojedynczych implantów z koronami w zamian za każdy ząb. Na implantach zębów równie dobrze można osadzać mosty protetyczne oraz częściowe protezy. Dzięki temu jedno uzupełnienie protetyczne pokrywa większą ilość luk, ponieważ implant zębowy będzie stanowił formę filaru dla protezy częściowej lub mostu.

Jeżeli pacjent utraci wszystkie zęby lub na etapie diagnostycznym okaże się, że najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie pozostałości zębów, pełna odbudowa w postaci protezy również może zostać osadzona na implantach. Wystarczą już 4 lub 6 implantów, aby osadzić całą protezę jako nowy i trwały łuk zębowy.

Każdy rodzaj odbudowy jest indywidualnie dopasowywany do pacjenta, a implanty gwarantują, że odbudowa będzie trwała i przez wiele lat nie będzie wymagała wymiany.