Jak bezpiecznie wybielić zęby?

Co robić, aby wybielanie było skuteczne i przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie wiadomo wszelkie babcine sposoby, choć na pierwszy rzut oka działają, w rzeczywistości rysują szkliwo i często podrażniają dziąsła. Stomatolog profesjonalnie doradzi, jaka metoda spośród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto obejrzy stan jamy ustnej i oceni, czy przed wybielaniem konieczne jest najpierw leczenie.
Niezależnie od metody wybielania zębów, należy pamiętać o tym, by pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające lepiej kupić w zaufanych punktach lub z polecenia dentysty. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.
Warto dodać, że wybielanie nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki efekt, jednak trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu należy też stosować tzw. białą dietę, aby nie popsuć świeżo osiągniętego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie trwały. To plus zwłaszcza, że wybielania nie powinno się wykonywać bardzo często.