Jak dbać o implanty zębów?

jak dbać o implanty zębów po wszczepieniu u dentysty - Esthetic Dental Clinic

Dentysta nikomu nie musi przypominać, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Mimo to pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu, często pytają w jaki sposób należy dbać o nie, aby były w dobrym stanie jak najdłużej.

Implanty zastępują luki po utracie zębów i są jedną ze znanych i najbardziej trwałych wypełnień protetycznych. Po właściwie przeprowadzonym leczeniu korzeń implantu zrasta się z kością, a umieszczona na nim korona do złudzenia przypomina naturalne zęby. Czy w związku z tym trzeba poszerzać swoje zwyczaje higienizacji? O implanty najlepiej dbać w taki sam sposób, w jaki dbamy o nasze zęby. Podstawą jest oczywiście codzienne mycie, przynajmniej dwa razy dziennie po posiłku, najlepiej miękką szczoteczką. Mile widziane jest również stosowanie nici dentystycznych i płukanek.

I chociaż implanty nie ulegają próchnicy ani korozji, należy o nie dbać z równie dużą uwagą. Zapominanie o myciu zębów po posiłkach może spowodować osadzenie się resztek jedzenia w okolicy dziąseł. To może doprowadzić do problemów, w wyniku których dojdzie do osuwania się dziąseł. Wtedy tytanowy korzeń implantu może stać się widoczny. Szczegółowych informacji zawsze udziela dentysta. W trakcie regularnych wizyt kontrolnych na pewno zbada stan zębów i stan implantów. Dlatego warto przynajmniej dwa razy w roku odwiedzić swój gabinet. Dobrze pielęgnowany implant pozostaje w dobrym stanie i służy przez wiele lat.