Jak przygotować się do ekstrakcji zęba?

Przygotowanie do usunięcia zęba w gabinecie stomatologicznym - Dentysta Toruń

Ekstrakcja zęba zwykle jest konieczna w najtrudniejszych przypadkach, kiedy wyleczenie zęba nie jest już możliwe. Dentyści usuwają też zęby jako etap na przykład podczas leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, kiedy ułożenie zębów wymaga zwiększenia przestrzeni w jamie ustnej. Nowoczesne znieczulenia w stomatologii sprawiają, że ekstrakcja zęba nie boli, jednak trzeba mieć na uwadze to, że po zabiegu mogą wystąpić pewne dolegliwości. Z tego względu warto przygotować się do ekstrakcji zęba.

Chociaż zabieg usunięcia zęba nie jest skomplikowany, dentysta zawsze zaleca ostrożność. Po zabiegu czasami występuje gorsze samopoczucie. Dlatego lepiej wybrać właściwy termin wizyty i w razie potrzeby poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Przed zabiegiem i na kilka dni po nim najlepiej nie palić papierosów i nie pić alkoholu. Po usunięciu zęba nie wolno jeść ani pić przynajmniej przez dwie godziny, dlatego warto zjeść wartościowy posiłek przed wizytą u dentysty. Dobrym pomysłem jest również wykupienie zalecanych przez stomatologa leków, płukanek i probiotyków. To one pomogą w procesie gojenia się rany i powrotu do sił, dlatego warto mieć je przygotowane. Na samą wizytę u dentysty należy przyjść z bardzo dokładnie wyczyszczonymi zębami.

Dzięki porządnemu przygotowaniu zabieg ekstrakcji zęba przebiegnie szybko i sprawnie. Pacjent będzie mógł poczuć się spokojnie. Dentysta dopilnuje, by usunięcie zęba było całkowicie bezpieczne.