Jak wygląda leczenie aparatem ortodontycznym Invisalign?

Jak wygląda leczenie aparatem ortodontycznym Invisalign? - dentysta toruń

Leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, gdzie stomatolog szczegółowo omawia stan uzębienia pacjenta, przeprowadza kompleksowy wywiad oraz stwierdza, czy dana wada kwalifikuje się do leczenia aparatem na zęby Invisalign. W trakcie tego spotkania pacjent otrzymuje też informację o przebiegu, jak i o kosztach leczenia.

Kolejnym krokiem podejmowanym przez dentystę jest wykonanie zdjęć RTG oraz zrobienie kompletnego skanu zębów. Te materiały będą potrzebne stomatologowi do utworzenia cyfrowego obrazu 3D jamy ustnej pacjenta. Dzięki temu modelowi, jak i przez ustalony plan leczenia, pacjent otrzymuje nakładki Invisalign spersonalizowane do swoich potrzeb i wymagań.

Aparat ortodontyczny Invisalign należy wymieniać na nowy średnio co dwa tygodnie. Pozwoli to na kontynuację skutecznej korekcji uzębienia. Nakładki pacjent wymienia samodzielnie. Zalecamy również noszenie nakładek codziennie, przez 22 godziny na dobę. Aparat na zęby należy ściągać jedynie na czas spożywania posiłków oraz czyszczenia jamy ustnej. Dzięki termoplastycznemu silikonowi, z którego wykonane są niewidoczne nakładki, pacjent uniknie podrażnień podczas aplikacji.

Wizyty kontrolne u dentysty odbywają się dużo rzadziej niż w przypadku korekcji zębów tradycyjnym aparatem. Pacjent odwiedza swojego lekarza stomatologa co około 6-8 tygodni. Pozwala to na skuteczne monitorowanie procesu leczenia wady zgryzu nakładkami Invisalign.