Jakie wady zgryzu leczy się za pomocą aparatu Invisalign?

Jakie wady zgryzu leczy Invisalign niewidoczny aparat na zęby?

Niewidoczny aparat ortodontyczny ma wiele zalet. Leczenie nakładkami Invisalign przebiega w sposób niezwykle komfortowy dla pacjenta i nie wymaga od niego żadnych rażących wyrzeczeń. Termoplastyczny przezroczysty silikon sprawia, że podczas kuracji nakładki na zębach pozostają ledwie dostrzegalne i nie podrażniają dziąseł.

Wbrew obawom wielu pacjentów, aparat na zęby Invisalign, choć różni się od tradycyjnego aparatu ortodontycznego, przynosi równie zadowalające efekty. Nawet przy widocznie zaawansowanych problemach. Niewidoczne nakładki Invisalign dentysta może zastosować w przypadku różnych wad zgryzu. Dzięki temu, że pacjent wymienia indywidualnie dopasowane przez dentystę nakładki samodzielne co dwa tygodnie, a wizyty kontrolne odbywają się co 6-8 tygodni, pacjent ma pewność, że nakładki są zawsze dobrze dopasowane i działają efektywnie.

Niewidoczny aparat na zęby Invisalign pomoże pacjentowi w przypadku zębów stłoczonych oraz odseparowanych. Dentyści polecają go również u pacjentów ze zgryzem otwartym, głębokim, krzyżowym oraz u pacjentów, gdzie zdiagnozowano tyłozygryz lub przodozgryz. Ocena każdego przypadku jest jednak indywidualna, dlatego przed rozpoczęciem leczenia, niezbędna jest konsultacja z dentystą.