Jakie zalety implantów stomatologicznych najbardziej przekonują pacjentów

Jakie zalety implantów zębów przekonują pacjentów? Implanty Toruń

Implanty stomatologiczne mają wiele zalet, dzięki którym są uznawane przez dentystów za jeden z najlepszych sposobów odbudowy zębów. Część zalet implantów odwołuje się do ich estetyki, część do funkcjonalności. To co jednak najbardziej interesuje pacjentów, to wiedza, jakie korzyści dla pacjentów przynoszą te zalety.

Najważniejszą zaletą implantów istotną dla pacjenta jest wysoki komfort użytkowania. Dzięki budowie imitującej naturalny ząb oraz integrację z kością, implanty są zawsze dobrze umocowane, nie ruszają się, nie wypadają i nie podrażniają dziąseł. Oznacza to wysoki komfort i wygodę podczas żucia, pacjenci nie muszą odmawiać sobie ulubionych pokarmów czy przekąsek (np. twardych orzechów). Oprócz tego, że ułatwiają jedzenie, implanty zębów mają też pozytywny wpływ na wymowę i usuwają problem seplenienia i niewyraźnej mowy.

Dzięki temu, że implanty imitują naturalne zęby, są łatwe w utrzymaniu higieny, ponieważ należy dbać o nie jak o inne zęby. Wysoka estetyka sprawia, że trudno odróżnić, które zęby są implantami, a które nie są. Co więcej poprawny zabieg wszczepienia implantów, a następnie odpowiednia pielęgnacja ze strony pacjenta, a także dobre materiały, z których wykonywane są implanty, gwarantują, że implanty zębów posłużą pacjentowi przez wiele długich lat, ponieważ charakteryzują się wysoką trwałością. O tych oraz innych zaletach implantów, dentysta chętnie opowie pacjentowi w gabinecie stomatologicznym.