Korony cyrkonowe na implantach

korony cyrkonowe na implantach dentysta toruń

Odpowiedzią na potrzeby pacjentów z brakiem zębów są zabiegi implantacji. Jest to zabieg wszczepiania sztucznych zębów w miejscu lub miejscach, z których z różnych przyczyn doszło do usunięcia zębów. O ile sam implant, wykonywany najczęściej z tytanu, trafia w kość szczęki i jest niewidoczny dla innych, tak wybór materiału na koronę zęba jest jak najbardziej istotny. Głównym celem sztucznej korony zęba jest dokładna imitacja pozostałych zębów w jamie ustnej, aby różnica pomiędzy nimi była niewidoczna.

Jednym z najlepszych materiałów na koronę na implancie jest cyrkon. Korony cyrkonowe charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na urazy mechaniczne, zgodnością biologiczną, a także kolorem, który przypomina naturalne zęby. To oznacza, że dużą zaletą koron cyrkonowych jest ich wysoka estetyka, która zadowoli ceniących sobie wygląd pacjentów. Ponadto cyrkonowe korony nie powodują przebarwień dziąseł (tak jak jest to możliwe w przypadku innych materiałów) oraz są lekkie, co zaniża ryzyko przeciążenia.

Innymi ważnymi zaletami koron cyrkonowych na implantach jest też to, że w trakcie użytkowania, ich obecność w jamie ustnej nie wpływa na smak spożywanego jedzenia czy napojów. Dodatkowo są one odporne na działanie kwasów, wynikających z rozkładu cukrów oraz na zmiany termiczne i korozję. Co więcej w trakcie prowadzonych na całym świecie badan klinicznych, nie zaobserwowano u pacjentów żadnych reakcji alergicznych. Korony cyrkonowe na implantach mają zatem wiele plusów, jednak ich dobra jakość znacznie wpływa na cenę.