Jakie są rodzaje koron zębowych dostępne w leczeniu stomatologicznym?

Rodzaje koron zębowych dostępne w gabiniecie stomatologicznym Dentysta Toruń

Możemy wyróżnić kilka rodzajów koron zębowych w stomatologii estetycznej. Podział ten jest zwykle uzależniony od materiału, z jakiego wybrana korona zębowa została przygotowana. W naszym gabinecie, dentyści wykorzystują przede wszystkim dwa rodzaje koron – korony cyrkonowe oraz pełnoceramiczne E-MAX. Dobór rodzaju korony protetycznej zwykle zależy od potrzeb pacjenta w zakresie estetyki.

Korony cyrkonowe – dentysta używa korony cyrkonowej, kiedy pacjentowi zależy na jak najbardziej naturalnie wyglądającym uśmiechu. Korona cyrkonowa tworzona w całości z tlenku cyrkonu – materiał ten doskonale przepuszcza światło, jak naturalne zęby, dzięki czemu korona niezwykle estetyczna. Co więcej korony te są trwałe, odporne na urazy i ścieranie się. To sprawia, że można z nich korzystać przez wiele lat. Zabiegi kończą się sukcesem, bo cyrkon jest biozgodny i organizm łatwo go przyjmuje, co eliminuje ryzyko powikłań. Korony cyrkonowe nie zmieniają smaku potraw, nie przebarwiają dziąseł i tworzą zgrany z resztą zębów, naturalny efekt.

Korony pełnoceramiczne E-MAX – stosowane w naszym gabinecie stomatologicznym, z uwagi na to, że obecnie uznawane są przez dentystów za najbardziej estetyczne. Wykonywane precyzyjnie gwarantują pacjentowi trwałą odbudowę zębów. Korony E-MAX charakteryzują się doskonałą przeziernością, taką jak w naturalnych zębach. Dopasowanie koloru daje naturalny efekt, dzięki czemu korony E-MAX trudno jest odróżnić od prawdziwych zębów.