Korzyści wynikające z prawidłowej higieny jamy ustnej

Korzyści prawidłowej higieny - Dentysta Toruń

Główną przyczyną problemów z zębami jest niewystarczająca higiena jamy ustnej. Z tego względu w naszym gabinecie dentystycznym zwracamy uwagę pacjentów na to, jak ważna jest regularna higienizacja i codzienna pielęgnacja zębów. Oferujemy naszym pacjentom profesjonalne zabiegi higienizacji GBT (Guided Biofilm Therapy), skalingu czy piaskowania, aby w 100% usuwać kamień nazębny, biofilm oraz zapobiegać próchnicy. Pacjenci, którzy regularnie sprawdzają stan zdrowia swojej jamy ustnej oraz korzystają z zabiegów profilaktyki stomatologicznej, rzadziej skarżą się na ból zębów i rzadziej wymagają nagłego leczenia stomatologicznego. Warto dodać, że profilaktyka stomatologiczna jest tańsza niż skomplikowane leczenie.

Korzyści wynikających z prawidłowej higieny jamy ustnej jest znacznie więcej. Nasi dentyści zauważają znaczną poprawę zdrowia jamy ustnej, a co za tym idzie mniejsze ryzyko pojawiania się próchnicy oraz nadwrażliwości zębów. Dzięki temu pojawia się mniej ubytków, a jeżeli wystąpi jakiś problem, dentysta szybko go wykryje. To oznacza, że problem nie dociera głęboko, więc takie zabiegi jak leczenie kanałowe, czy chirurgia stomatologiczna są rzadziej potrzebne. Warto dodać, że to również oznacza, że pacjent przez wiele lat będzie miał swoje zęby, bez konieczności wszczepiania implantów, czy stosowania uzupełnień protetycznych.

Oprócz tego, dodatkową korzyścią prawidłowej higieny jamy ustnej jest zdrowie dziąseł i świeższy oddech. Dentyści naszej kliniki stomatologicznej w Toruniu zwracają też uwagę na to, że prawidłowa higiena zębów zmniejsza ryzyko zachorowania na poważne choroby np. raka czy chorób serca.