Krwawiące dziąsła

krwawiące dziąsła podczas szczotkowania zębów - stomatolog Toruń

Krwawienie dziąseł najłatwiej zauważyć podczas szczotkowania zębów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być wiele np. często są to niektóre przyjmowane leki, stres, czy zła dieta. Najczęściej jednak ten problem pojawia się w wyniku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej i rozwojowi jednaj z najpowszechniejszych chorób dziąseł i przyzębia czyli parodontozy. Zwykle niewłaściwe lub zbyt rzadkie mycie zębów skutkuje odkładaniem się kamienia nazębnego oraz namnażaniem bakterii, co prowadzi do powstawania stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła są bardziej podatne na działanie szkodliwych czynników i rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok podczas mycia zębów. Problem ten pociąga za sobą inne równie nieprzyjemne skutki. Z czasem osłabienie dziąseł może prowadzić do poruszania się, a nawet wypadania zębów. Na ten problem szczególnie powinny zwrócić uwagę także osoby palące papierosy, ponieważ substancje w nich zawarte, także negatywnie wpływają na stan jamy ustnej i utrudniają leczenie.

Z uwagi na te czynniki, nie należy lekceważyć krwawiących dziąseł. Przede wszystkim należy skonsultować się ze stomatologiem i jak najszybciej umówić na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta z pewnością podejmie leczenie problemu. W takim wypadku warto też zadbać o lepszą higienę jamy ustnej i zaopatrzyć się w dobrze dobraną szczoteczkę do zębów.