Leczenie kanałowe a implant

Głównym założeniem leczenia kanałowego jest wyleczenie zainfekowanej miazgi zęba. Ten rodzaj leczenia jest jednym z najtrudniejszych zadań lekarza zajmującego się leczeniem kanałowym, jednak większość przeprowadzanych pod mikroskopem zabiegów przynosi pożądane efekty. Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie naturalnego zęba. Dzięki wysokiej skuteczności tego zabiegu, obecnie możliwe jest uratowanie zębów, które jeszcze kilka lat temu musiały być po prostu usuwane.
Implanty natomiast są bardzo trwałe, a umieszczane na nich korony czy mosty protetyczne wiernie przypominają naturalne zęby. W większości przypadków, jeżeli pacjent właściwie dba o higienę jamy ustnej, implanty służą dożywotnio i są jednymi z najlepszych rozwiązań wypełnienia pustki po utraconym zębie. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb w dużym stopniu pozostaje naturalny. Zadaniem stomatologa jest jedynie odbudowa korony zębowej. W przypadku usuwania zębów wypełnienie miejsca jest konieczne ze względu na zdrowie jamy ustnej.
Warto także zwrócić uwagę na ceny. Chociaż oba rozwiązania są niezwykle skuteczne, a dzięki nim pacjent nadal może cieszyć się pięknym uśmiechem bez bólu, koszty leczenia kanałowego są niższe niż w przypadku zabiegu wszczepienia implantu. Przed podjęciem decyzji, co z robić w przypadku bolącego, dogłębnie zepsutego zęba, dobrze zastanowić się wspólnie ze stomatologiem, które rozwiązanie będzie najlepsze.