Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe jako jedno z najtrudniejszych zabiegów w stomatologii, wymaga odpowiedniego sprzętu oraz doświadczonego chirurga szczękowego. O tym, że zwykłe leczenie zachowawcze nie wystarczy, może świadczyć silny ból zęba, zmiana jego koloru, nadmierna wrażliwość albo obrzęk lub stan zapalny. W przypadku występowania objawów, należy szybko zapisać się do dentysty, aby mógł ocenić, jaki sposób leczenia będzie najlepszy. Często zdarza się tak, że leczenie kanałowe to jedyny ratunek dla mocno zniszczonego zęba.
Lekarz endodonta, który podejmuje się w naszym gabinecie leczenia kanałowego, korzysta z mikroskopu, dzięki któremu zabieg jest jak najbardziej precyzyjny. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu endodonta może dokładnie obejrzeć zainfekowaną przez bakterie miazgę zębową i ocenić, jak dużą część zęba należy oczyścić.
W przypadku, kiedy sytuacja jest poważna, warto pomyśleć o zastosowaniu leczenia kanałowego. Inaczej jedynym sposobem będzie całkowite usunięcie zęba. Pustkę po wyrwanym zębie należy jak najszybciej wypełnić, aby uniknąć kolejnych problemów jamy ustnej. To z kolei pociąga za sobą nowe koszty – przez potrzebę wykonania protezy albo wstawienia implantu.
Leczenia kanałowego nie trzeba się bać, ponieważ odbywa się pod skutecznym znieczuleniem miejscowym.