Leczenie kanałowe pod mikroskopem bez bólu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem bez bólu

Wielu pacjentów przychodzących do gabinetu stomatologicznego obawia się bolesnych zabiegów. Nic bardziej mylnego. W naszej klinice stomatologii estetycznej dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego  dbamy o to, by każdy zabieg przebiegał się bezboleśnie. Pacjenci wymagający leczenia kanałowego zwykle cierpią z powodu problemu, jaki zagnieździł się w bolącym zębie, a profesjonalne leczenie u dentysty ma na celu usunięcie problemu i tym samym usunięcie bólu. Więcej szkody pacjent wyrządza sobie, jeżeli będąc w potrzebie nadal unika wizyty u dentysty.

Przekonanie o tym, że leczenie kanałowe boli, wynika z dawnych metod, według których zainfekowana przez próchnicę miazga zęba musiała najpierw zostać zatruta. Często wiązało się to z nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi, do momentu całkowitego obumarcia miazgi. Obecnie leczenie kanałowe pod mikroskopem jest tak zaawansowane, że dentysta endodonta może oczyścić nawet głęboko osadzone kanały w ciągu jednej wizyty. Wystarczy poprzedzić proces leczenia odpowiednią diagnostyką, by dokładnie ocenić problem i określić, jak należy go rozwiązać. Następnie dzięki dokładnemu powiększeniu mikroskopowemu, dentysta w całości oczyszcza kanały zęba. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ cały proces przebiega pod znieczuleniem.

Po poprawnie przeprowadzonym zabiegu, przez kilka dni mogą pojawić się dolegliwości bólowe, co będzie zjawiskiem normalnym. Po zakończeniu leczenia i krótkim czasie rekonwalescencji, ząb nie powinien boleć w ogóle. W razie wątpliwości należy skonsultować się z dentystą.