Lęk przed dentystą – jak pokonać strach przed wizytami w gabinecie stomatologicznym?

Lęk przed dentystą - czy leczenie zębów boli? Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli lęk przed dentystą to wciąż powszechne zjawisko występujące u pacjentów. Wiąże się z odwoływaniem wizyt u dentysty lub długim czasem zwlekania odwiedzin w gabinecie. To prowadzi do nawarstwiania się problemów z zębami. Warto walczyć z każdym lękiem – podpowiemy, jak pokonywać ten strach, aby bez obaw chodzić na konsultacje stomatologiczne.

Ważny jest wybór lekarza stomatologa, który będzie dla nas odpowiedni i spełni nasze oczekiwania – da poczucie komfortu, będzie kompetentny. Często boimy się tego co nieznane, dlatego warto opowiedzieć swojemu dentyście o wszelkich towarzyszących nam obawach – specjalista udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, przedstawi przebieg leczenia i przeprowadzane procedury. W naszym gabinecie stomatologicznym omawianie z pacjentem procedur jest standardem.

Nasz zespół dentystów zawsze stawia bezpieczeństwo i komfort pacjenta na pierwszym miejscu. Wszelkie zabiegi, które tego wymagają wykonujemy ze znieczuleniem. Dzięki temu oferujemy bezbolesne leczenie zębów. Obejmujemy naszych pacjentów profesjonalną opieką medyczną i korzystamy tylko i wyłącznie z bezpiecznych metod znieczulania. Każdy dentysta w naszej klinice jest wysoko wykwalifikowany, co potwierdzają liczne certyfikaty. Pod opieką specjalistów, nie ma powodu do obaw.