Licówki na krzywe zęby – kto może je mieć?

Licówki na krzywe zęby - jak dentysta pomoże ukryć wadę?

Licówki stomatologiczne są niewątpliwie jednym z najbardziej estetycznych rozwiązań, które mogą poprawić wygląd zębów. Jako cienkie nakładki, których kształt i kolor można dopasować do barwy i rozmieszczenia naturalnych zębów, dają one wiele możliwości. Dentyści bardzo często zakładają licówki stomatologiczne, ponieważ zabieg ten jest wysoce skuteczny i popularny. Zamieszcza się je na powierzchni zębów, dzięki czemu można nimi zakryć większe lub mniejsze niedoskonałości czy brzydkie przebarwienia. Mało osób wie, że sprawdzą się także do korekty zgryzu.

Licówki w łatwy sposób zakrywają także diastemę, czyli charakterystyczną przerwę między zębami. Przeważnie zakłada się je na zęby przednie, ponieważ siła nacisku na zębach odpowiedzialnych za żucie jest zbyt duża i mogłaby spowodować uszkodzenie licówek. Co więcej jeżeli pacjent chce ukryć krzywe zęby, musi najpierw skonsultować z dentystą stopień wady zgryzu. Chociaż położenie licówek na krzywe zęby jest łatwym i efektywnym zabiegiem estetycznym, daleko posunięta wada zgryzu nie zostanie w ten sposób usunięta.

W przypadku bardzo krzywych zębów, najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie leczenia ortodontycznego. Licówki mogą jedynie ukryć drobne niedoskonałości, natomiast w innych przypadkach, dentysta zaproponuje lepszą formę leczenia.