Licówki stomatologiczne – dla kogo najlepsze?

kTO MOŻE MIEĆ LICÓWKI STOMATOLOGICZNE ZAKŁADANE U DENTYSTY TORUŃ

Licówki stomatologiczne sprawdzają się w różnych przypadkach, szczególnie w sytuacji, kiedy pacjent chce poprawić estetykę swojego uśmiechu. Licówki nakłada się na naturalne zęby pacjenta. Dzięki temu zakrywają diastemę, nieestetyczne zniekształcenia zębów, ukruszenia, brzydkie przebarwienia czy źle wyglądające wypełnienia. Przede wszystkim licówki stosuje się do przednich zębów, aby poprawić ich wygląd. Niestety nie każdy może zdecydować się na założenie licówek u dentysty.

Przede wszystkim licówek nie powinno się zakładać na zęby zaatakowane przez próchnicę. Każdy ząb, na którym ma znaleźć się licówka musi być zdrowy. Oprócz tego przeciwwskazaniem będą choroby dziąseł. To oznacza, że przed przystąpieniem do założenia licówek, należy najpierw podjąć badania kontrole i ewentualne leczenie stomatologiczne. Licówek nie mogą mieć również osoby z wadami zgryzu oraz cierpiące na bruksizm. Zgrzytanie zębami i mimowolne kurczowe zaciskanie szczęki może uszkodzić licówki. Oprócz tego wyklucza się również złe nawyki takie jak obgryzanie paznokci. Dentyści unikają również zakładania licówek na zęby, które były leczone kanałowo.

To oznacza, że licówki stomatologiczne przeznaczone są przede wszystkim dla osób, których zęby są zdrowe i w dobrej kondycji, a jedynie wymagana jest ich korekta estetyczna. Niemniej warto udać się na konsultację do dentysty, który oceni dla kogo licówki będą najlepsze.