Licówki stomatologiczne – szybka metamorfoza uśmiechu

licówki stomatologiczne - szybka metamorfoza uśmiechu u dentysty

Kiedy odcień zębów się zmienia i nie jest dla nas satysfakcjonujący, dentysta oferuje różne możliwości poprawy estetyki uśmiechu. Oprócz wybielania zębów, dobrym rozwiązaniem na poprawienie stanu uzębienia jest założenie licówek zębowych. Pozwalają one na szybką poprawę wyglądu uśmiechu. Czym są licówki zębów? To nakładka, którą mocuje się do części licowej zęba. Korzysta się z nich nie tylko gdy przebarwienia na zębach zaczynają być widoczne, ale również z zamiarem pozbycia się różnego rodzaju nierówności. Licówki zębowe oferowane w gabinecie stomatologicznym mogą być ceramiczne lub kompozytowe.

Zakładanie licówek jest łatwe, szybkie i pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu. Szerokość i długość licówek jest dobierana przez dentystę indywidualnie. Zaletą licówek stomatologicznych jest również to, że pozwalają na zaoszczędzenie tkanek zęba, mogą być stosowane na pojedynczych zębach bądź na ich większej liczbie. Warto pamiętać, przed aplikacją licówek, należy skonsultować się z dentystą, aby ocenił stan uzębienia pacjenta, ponieważ licówki można założyć jedynie na zdrowe zęby. W ten sposób mamy pewność, że pod licówkami nie pojawią się problemy.

Czy warto zdecydować się na licówki? Zdecydowanie tak! To rozwiązanie, które pozwala zmienić kształt zębów lub ukryć nierówności, pozbyć się przebarwień i cieszyć się wymarzonym uśmiechem. W naszym gabinecie dentysta odpowie na wszelkie pytania i dopasuje licówki, które będą wyglądały naturalnie.