MOSTY PROTETYCZNE

mosty protetyczne zakładane w gabinecie stomatologicznym Dentysta Toruń

Lukę po utraconym zębie należy wypełnić nie tylko ze względu na walory estetyczne uśmiechu, ale także ze względu na zdrowie jamy ustnej. Obok sposobów uzupełnienia luki takich, jak implanty czy ruchome protezy, są mosty protetyczne.

Zastosowanie mostu protetycznego, pozwala na wypełnienie miejsca po utraconym zębie w oparciu o naturalne zęby pacjenta. Mosty składają się z trzech elementów: filarów czyli koron zębowych, które mocuje się na zęby w pobliżu luki oraz z przęsła, które wypełnia lukę. Taki sposób uzupełnienia jest o tyle dobry, że stosuje się go na stałe, co jest bardziej komfortowe niż na przykład ruchome protezy.

Wymaganiem, które należy spełnić, aby móc zastosować most protetyczny jest posiadanie sąsiednich zębów, które będą podporą dla mostu. Aby most mógł zostać zamocowany, dentysta szlifuje zęby pacjenta i przystosowuje je do pełnienia funkcji podpory.

Mosty protetyczne są na tyle wygodne, że stosuje się je często w przypadku luk obejmujących większą ilość zębów niż jeden. Wbrew obawom wielu pacjentów, mosty protetyczne są tak dopasowywane do jamy ustnej, że drobinki pokarmu nie przedostają się pod nie. To oznacza dużą wygodę.

Dodatkową zaletą mostów protetycznych jest to, że stanowią doskonałe uzupełnienie i jednocześnie odtwarzają brakujące zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.