Jakie są zalety koron protetycznych

Jakie są zalety koron protetycznych - Dentysta Toruń

Korony protetyczne są w stomatologii często wykorzystywaną metodą odbudowy utraconych lub uszkodzonych zębów. Pacjenci często decydują się na ten rodzaj uzupełnienia ze względu na istotne zalety, które cechują koronę protetyczną. Przede wszystkim, jako dentyści podkreślamy niezwykle naturalny wygląd korony zębowej. Dzięki nowoczesnym metodom i materiałom, możemy dopasować koronę do innych zębów pacjenta pod względem kształtu i koloru. Co więcej korony protetyczne dają wiele możliwości. Dentysta zakłada je zarówno na zęby wymagające odbudowy oraz na implanty, które mogą posłużyć za podstawę odbudowy uśmiechu.

Oprócz tego do przygotowania korony zębowej wykorzystywane są materiały biozgodne, które nie wchodzą w reakcje z tkankami. Nie powodują one reakcji alergicznych, co sprawia, że są bezpieczne dla zdrowia. Ponadto gwarantują dobrą izolację temperaturową. To oznacza, że wrażliwe tkanki są oddzielone od spożywanych pokarmów i zmiana temperatury podczas spożywania zimnych lub ciepłych napojów oraz pokarmów, nie zmienia komfortu w trakcie jedzenia. Jako dentyści w rozmowach z pacjentami podkreślamy, że są one odporne na pękanie, zarysowania i ścieranie. W regularnie pielęgnowanej jamie ustnej, korony zębowe posłużą pacjentowi przez wiele lat, co świadczy o ich wysokiej wytrzymałości.

Ogromną zaletą koron protetycznych uznajemy również to, że dentysta aplikuje koronę na stałe w jamie ustnej. Są to uzupełnienia stałe, które nie zmieniają swojego położenia pomimo upływającego czasu.