Jakie są największe zalety mostów protetycznych?

Jakie są zalety mostów protetycznych - wyjaśnia dentysta Toruń

Mosty protetyczne to jedne z wygodniejszych uzupełnień protetycznych stałych. Poprzez most można ukryć nawet do trzech sąsiadujących ze sobą braków zębowych. Wystarczy zagwarantować odpowiednie filary, które podtrzymają most. Takim filarem może być naturalny ząb lub implant. Co więcej most protetyczny jest trwały, a dzięki temu, że jest to uzupełnienie stałe – nie przesuwa się i nie wypada. To gwarantuje wysoką wygodę użytkowania. Zaletą mostu protetycznego, jako stałej formy uzupełnienia braków zębów jest też to, że nie ociera tkanek miękkich i nie powoduje dyskomfortu.

Aplikacja mostu protetycznego w odróżnieniu od uzupełnień ruchomych zatrzymuje proces zaniku kości związany z utratą zębów. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozchwiania innych zębów i kolejnych powikłań. Założenie mostu protetycznego u dentysta ma też taką zaletę, że jest to szybka i trwała odbudowa kilku zębów na raz. To łatwy sposób przywrócenia funkcjonalności zgryzu przy mniejszej ilości zabiegów.

Pacjenci, którym zależy na estetyce wyglądu zarówno swojego uśmiechu, jak i całej twarzy, mogą bez obaw wybrać most protetyczny. Bardzo dobrze imitują naturalne zęby pod względem wyglądu, a sama odbudowa zębów poprawia wygląd twarzy. Często zdarza się, że usunięcie zębów powoduje zapadanie się policzków, czy inne zmiany w rysach twarzy, stąd odbudowa uśmiechu korzystnie wpływa na ogólny wygląd.