Niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign

Niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign - leczenie ortodontyczne - prostowanie krzywych zębów

Leczenie wad zgryzu zwykle kojarzy się pacjentom z mało estetycznym aparatem stałym pełnym drucików i zamków. Wiele osób unika leczenia wad zgryzu właśnie ze względu na wygląd aparatu. Aby uniknąć ewentualnego wstydu związanego z noszeniem aparatu, powstały równie skuteczne niewidoczne aparaty na zęby w formie przezroczystych nakładek. Innowacyjny aparat Invisalign to specjalistyczne nakładki na zęby, które są dopasowywane w gabinecie stomatologicznym indywidualnie do warunków zgryzu pacjenta. Ich rolą jest stopniowe przesuwanie zębów źle ustawionych w łuku, aby przywrócić pacjentowi prawidłowy zgryz.

Co więcej nowoczesny niewidoczny aparat na zęby Invisalign może być zastosowany praktycznie przy każdej wadzie zgryzu. Oczywiście pacjent, który decyduje się na aparat na zęby, zawsze musi przejść badania diagnostyczne, dzięki czemu dentysta oceni indywidualne warunki i ewentualne przeciwwskazania, jednak nakładki Invisilign zostały stworzone po to, by pomagać jak najszerszej grupie pacjentów. Wobec tego niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign sprawdzi się w leczeniu większości wad zgryzu. Zarówno u pacjentów, który wymagają tylko niewielkiej korekty, jak i u tych z pogłębionym problemem, nakładki Invisalign będą skuteczne. Niewidoczny aparat ortodontyczny może być zastosowany m.in. przy stłoczeniach zębów, zgryzie otwartym, głębokim czy krzyżowym.

Ostateczna decyzja o tym, jaka forma leczenia będzie dla pacjenta najlepsza należy do dentysty, jednak w znakomitej większości przypadków, niemal każdy pacjent może skorzystać z nakładek. Invisalign stomatolodzy polecają szczególnie dorosłym, ale przezroczyste, niewidoczne nakładki są dostępne również dla młodzieży. Jeżeli szukasz skutecznego i estetycznego sposobu na proste zęby, Invisalign jest dla Ciebie.