Niewidoczny aparat na zęby – Orthocaps

niewidoczny aparat na zęby dentysta toruń

Głównym zadaniem aparatów ortodontycznych jest leczenie krzywizn zębowych, jednak wielu pacjentom zależy, by ten proces był jak najbardziej wygodny. Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których wzbraniają się przed noszeniem aparatu jest jego wygląd. Z uwagi na to opracowano nowe rozwiązania ortodontyczne. Między innymi powstał niewidoczny aparat na zęby – orthocaps. Ten aparat składa się z dwóch przezroczystych nakładek, dopasowywanych indywidualnie do każdego pacjenta. Wyklucza to potrzebę noszenia metalowych części, a jego działanie jest zbliżone do innych rodzajów aparatów ortodontycznych.

Szyny orthocaps za pomocą nacisku w delikatny sposób przesuwają zęby na odpowiednie miejsce. W ten sposób prostują zęby i usuwają wady zgryzu – na przykład diastemy czy stłoczenia. Ponadto są w pełni wygodne i można je stosować zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Dzięki ich przezroczystej strukturze są praktycznie niewidoczne i komfortowe, co podoba się wielu pacjentom. W trakcie stosowania niewidocznego aparatu ortodontycznego pacjenci nie mają żadnych trudności w mówieniu. Dodatkową zaletą orthocaps jest możliwość zdejmowania aparatu, co znacznie ułatwia zachowanie higieny jamy ustnej.

Takie rozwiązanie ortodontyczne cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy nie chcą chwalić się noszeniem aparatu ortodontycznego i cenią sobie wysoką estetykę.