Nowoczesna chirurgia stomatologiczna

nowoczesna chirurgia stomatologiczna w gabinecie dentystycznym Toruń

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej nie muszą już dłużej wywoływać obaw wśród pacjentów. Dzięki obecnym technologiom oraz wiedzy lekarzy, leczenie zachowuje wszelkie standardy bezpieczeństwa i jest w pełni bezbolesne. Chirurg stomatolog wykonuje wiele różnych zabiegów. Między innymi przeprowadza ekstrakcje zębów, resekcje wierzchołka korzenia, sterowaną regenerację kostną albo np. wszczepia implanty. Z reguły podejmuje się wszelkich przypadków, które z perspektywy leczenia stomatologicznego uznaje się za skomplikowane lub w przypadku powikłań.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa są zawsze poprzedzone kompletnymi badaniami diagnostycznymi, ukazującymi stan zdrowia jamy ustnej oraz układ i rozmieszczenie zębów w szczęce. Na podstawie badań powstaje szczegółowy plan leczenia. Każdy zabieg nowoczesnej chirurgii stomatologicznej lekarz wykonuje na bazie doświadczenia i wiedzy oraz przy użyciu precyzyjnych narzędzi. Dzięki temu dentysta osiąga określony rezultat w bezpieczny dla pacjenta sposób.

Oprócz tego w nowoczesnej chirurgii stomatologicznej wykorzystuje się skuteczne środki znieczulające, które gwarantują całkowicie bezbolesne zabiegi. Tak samo na zakończenie leczenia pacjent uzyskuje szereg zaleceń od chirurga stomatologa, które pacjent powinien stosować, aby niwelowały możliwe dolegliwości bólowe po zabiegu. W razie potrzeby pacjent zawsze może liczyć na wsparcie dentysty.