O co warto zapytać przed wybielaniem zębów?

O co warto zapytać dentystę przed wybielaniem zębów? - Stomatologia Toruń

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest popularnym zabiegiem ze względu na swoją wysoką skuteczność. Coraz większe grono pacjentów wybiera profesjonalne wybielanie zębów u dentysty ponad ogólnodostępne metody domowe z uwagi na znacznie bardziej zadowalające i szybsze efekty. Często przed rozpoczęciem wybielania nasi dentyści w Esthetic Dental Clinic otrzymują pytania na temat tego, co warto wiedzieć przed zabiegiem.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę to, czy wybielanie zębów boli. Prawidłowo wykonany zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym nie powinien wywoływać bólu. Odczucie dyskomfortu może pojawić się głównie wtedy, kiedy pacjent nie sprawdzi przeciwwskazań do wykonania zabiegu i nie skonsultuje ich z dentystą. Podobnie w przypadku nadwrażliwości. Pacjenci często martwią się, czy wybielanie zębów wywołuje nadwrażliwość. Nowoczesne profesjonalne metody nie powinny mieć takich skutków.

To co warto wiedzieć przed zabiegiem wybielania zębów to fakt, że licówki i inne wypełnienia stomatologiczne nie zostaną wybielone. Materiały, z których wykonywane są uzupełnienia protetyczne nie reagują na zabiegi wybielania, a ich kolor i kształt jest dopasowywany w trakcie aplikacji. Wobec tego pacjent posiadający licówki czy inne wypełnienia musi liczyć się możliwością pojawienia się różnic w kolorze, wobec czego wybielanie powinno być dobrze zaplanowane.

Warto dodać, że chociaż profesjonalne wybielanie zębów u dentysty jest bezpieczne niekiedy najpierw warto skonsultować przeprowadzenie zabiegu. Dla przykładu zabiegów wybielania zwykle nie stosuje się u osób poniżej ok. 16 roku życia. Podobnie w przypadku kobiet w ciąży. W trakcie ciąży zęby i dziąsła są osłabione, dlatego najpierw należy skontaktować się z lekarzem.