Odbudowa kości pod implant

Odbudowa kosci pod implant - Implanty zębow Toruń

Utrata zębów skutkuje stopniowym zanikiem kości, który jest problematyczny w momencie, gdy pacjent zdecyduje się na odbudowę zęba implantem stomatologicznym. Im szybciej pacjent zdecyduje się na odbudowę, tym większa szansa, że pozostanie mu wystarczająca ilość kości, aby bezpiecznie i trwale zaaplikować implant. Jeżeli kości jest zbyt mało, konieczna będzie jej odbudowa pod implanty zębów. Stomatolodzy opracowywali ten zabieg przez lata, dzięki czemu obecnie jest bardzo skuteczny i bezpieczny. Wiąże się on jednak z wydłużeniem procesu wszczepienia implantu, ale dzięki skuteczności, pacjent odzyskuje możliwość odbudowy zęba implantem.

Odbudowa kości przed zabiegiem wszczepienia implantów może być konieczna nie tylko na skutek zaniku kości po utracie zęba. Zdarza się, że pacjenci szybko zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego od momentu utraty zęba, jednak i tak odbudowa kości jest konieczna. Taka sytuacja może wynikać z osteoporozy, zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej, a także z indywidualnych uwarunkowań genetycznych. Zanik kości powstaje także podczas wieloletniego korzystania z ruchomej protezy, ponieważ inne metody odbudowy zębów nie gwarantują zatrzymania procesu zaniku kości.

Wykonywany w naszym gabinecie stomatologii estetycznej zabieg odbudowy kości jest bezpieczny i przeprowadzany bez bólu ze stosownym znieczuleniem miejscowym. Procedura polega na przeszczepieniu materiału kostnego lub biozgodnego w celu uzupełnienia miejsca, gdzie brakuje tkanki kostnej. Zwykle przeszczepiony materiał zespaja się z kością w ciągu 4-6 miesięcy.