Odbudowa łuku zębowego na implantach

odbudowa łuku zębowego na implantach w gabinecie stomatologicznym Toruń

Obecnie implanty oferują wiele możliwości poprawy estetyki uśmiechu. Niekiedy zdarza się, że pacjent potrzebuje zastąpienia większej ilości zębów, a czasami nawet całego łuku. Implanty wiernie zastępują pojedyncze zęby i tak samo mogą być wszczepiane w zamian za większą ilość zębów. Obecnie istnieje również dodatkowy sposób uzupełnienia wielu brakujących zębów. Nie jest mocno inwazyjny, a przynosi ten sam efekt estetyczny.

W przypadku odbudowy całego łuku dentyści proponują nowoczesne osadzenie uzupełnienia stałego na zaledwie 4 implantach. Dzięki temu dentysta minimalizuje ilość wszczepów, które będą pełniły rolę filarów dla odbudowy protetycznej. Taka ilość zupełnie wystarcza, a efekty jest trwały i wygodny w użytkowaniu. Ta metoda sprawdzi się u osób, które nie chcą lub nie mogą mieć np. tradycyjnych protez. Według dentystów to jeden z najlepszych sposobów w leczeniu protetycznym. W ten sposób na stałe obudowuje się cały łuk zębowy.

Zastosowanie mniejszej ilości implantów powoduje, że leczenie jest znacznie mniej inwazyjne. Na właściwe wygojenie się implantów i zrośnięcie ich z tkankami potrzeba czasu, jednak nie trzeba przekonywać, że trwały efekt na wiele lat jest warty zaangażowania w leczenie. Podczas wizyt w gabinecie dentysta szczegółowo omawia etapy leczenia i pilnuje, by cały proces przebiegał prawidłowo. Po zakończeniu leczenia pacjent odzyskuje estetyczny uśmiech, komfort żucia oraz zdrowie i możliwość prawidłowej artykulacji.