Piaskowanie zębów

piaskowanie zębów dentysta toruń

Piękny uśmiech zawdzięczany jest nie tylko dzięki właściwemu leczeniu stomatologicznemu, ale także odpowiedniej profilaktyce i zabiegom utrzymującym zdrowie i higienę jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki należy piaskowanie zębów. Tak jak w przypadku innych zabiegów czysto profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym przynajmniej dwa razy w roku lub częściej w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z powierzchni zębów osadu i przebarwień powstających między innymi od częstego spożywania herbaty, kawy czy papierosów. Zabieg jest wykonywany przez certyfikowane higienistki stomatologiczne przy wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej. To urządzenie w precyzyjny sposób kieruje strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i dokładnie je oczyszcza. Co więcej zawarte w strumieniu drobinki zostały tak opracowane pod kątem rozmiaru i twardości, by nie wywoływały negatywnych skutków, czyli na przykład nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów jest z reguły zabiegiem bezbolesnym, jednak w przypadku osób z wysoką wrażliwością może wywoływać dyskomfort. Ta metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale też przywraca naturalną biel zębów, nadaje im połysk i gładkość. Dokładność tego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dociera do trudno dostępnych miejsc, które nie zawsze da się oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność 100% higienizacji.