Piękny wygląd dzięki implantom zębów

Zmiana wyglądu dzięki implantom zębów - Dentysta Toruń

Wielu pacjentów decydujących się na odbudowę brakujących zębów, decyduje się na implanty lub inny rodzaj uzupełnienia protetycznego przede wszystkim dla odzyskania kompletnego uśmiechu. Nie wszyscy pacjenci zdają sobie jednak sprawę z tego, że brak zębów wpływa nie tyko na samą estetykę uśmiechu, ale również na cały wygląd twarzy. Z samego zdrowotnego punktu widzenia uzupełnienie braków zębowych jest konieczne po to, aby uniknąć przesunięć zębów sąsiadujących oraz przeciwstawnych z luką. Oprócz tego uzupełnienie jest konieczne, aby zatrzymać proces zaniku kości w szczęce. Oprócz oczywistego, negatywnego odziaływania na zdrowie jamy ustnej i szczęki, postępujące zmiany mają również wpływ na sam wygląd twarzy.

Przesunięcia zębów i luki mogą powodować np. zapadanie się policzków i zniekształcenia ust. To znacząco zmienia rysy twarzy i jej ogólny wygląd. Takie zmiany często sprawiają, że twarz wygląda starzej i przez to mniej korzystnie. Dlatego też wiele osób traktuje zabiegi stomatologii estetycznej jako sposób na powstrzymanie procesów starzenia. Implanty zębów, dzięki swojej strukturze, najwierniej odwzorowują naturalne zęby. Dzięki zabiegowi wszczepienia implantu, wszelkie luki zostaną uzupełnione. W ten sposób implant daje oparcie dla sąsiadujących zębów, a także wypełnia powstałą przestrzeń. To zapobiega widocznym od zewnątrz zmianom wyglądu twarzy.

Każdy pacjent, który zgłosi się do naszej kliniki stomatologii estetycznej może liczyć na naszą fachową pomoc. Doradzamy naszym pacjentom najlepsze rozwiązania estetyczne, dzięki którym odzyskają piękno uśmiechu.